- Homepage
- Recipe Details Page
Longhaas met chimichurisaus
- Totale tijd 25min
- 15min
Voorbereidingstijd - 10min
Gaartijd - 0min
Afkoeltijd
Ingrediënten
6 personen
1000 g Longhaas
2 cl Olijfolie
Zout
Peper
440 g Lente-uitjes
10 takje Peterselie
10 takje Koriander
120 g Tomaten
3 cl Azijn
2 cl Citroensap
3 takje Oregano
3 g Groene chilipeperpasta
15 cl Olijfolie
Zout
Peper
Accessoires
Minimengkom
Bereiding
Stap 1 /6
Doe de gepelde en gehalveerde ajuinen en de gewassen en in stukjes gesneden tomaat in de mini kom van de keukenmachine. Voeg de gespoelde en gedroogde oregano, peterselie en koriander toe. Giet er de azijn en het citroensap bij.
440g Lente-uitjes 10takje Peterselie 10takje Koriander 120g Tomaten 3cl Azijn 2cl Citroensap 3takje Oregano
Stap 2 /6
Voeg de groene chilipeperpasta toe. Breng op smaak met peper en zout. Plaats de gesloten mini kom in de grote kom. Sluit het deksel en klik op 'Start'.
3g Groene chilipeperpasta Zout Peper
Minimengkom
Stap 3 /6
Giet er de olijfolie bij en meng met een lepel.
15cl Olijfolie
Stap 4 /6
Zet in de koelkast.
Stap 5 /6
Doe de olijfolie in de grote kom van de keukenmachine met de gewone schijf. Druk op ‘Start’ zonder het deksel te sluiten. Voeg na de pieptoon het in reepjes gesneden rundvlees toe en laat enkele minuten bruinen naargelang de gewenste garing.
1000g Longhaas 2cl Olijfolie
Stap 6 /6
Breng op smaak met peper en zout. Dien het rundvlees op met de saus.
Zout Peper